تعامل با افراد درونگرا می تواند مشکل باشد. آنها نمی توانند صریح حرف خود را بزنند بنابراین گفتن اینکه آنها چه احساسی به شما دارند و اینکه شما کجای زندگی آنها هستید بسیار دشوار است. با این وجود لحظاتی نیز وجود دارد که یک نفر بتواند تشخیص دهد فرد درونگرا از کسی خوشش می آید یا خیر،البته باید گفت که این علایم بسیار ظریف هستند و شما باید به دقت به آنها توجه کنید.

شکستن دیوار چهارم توسط افراد درونگرا

شاید سریال شب های برره را دیده باشید زمانی که مردم حرف می زنند یا کاری می کنند که برای کیانوش قابل درک نیست کیانوش با قیافه ای خاص به دوربین نگاه می کند.

بله این چنین است، در عوض افراد درونگرا به اطراف اتاق نگاه می کنند که ببینند آیا افراد دیگر هم مانند او از فرد مقابل خوششان نمی آید یا خیر؟

 

کم شدن باتری

افراد درونگرا دوست ندارند انرژی خود را به سرعت تخیله کنند و گاهی اوقات برای جلوگیری از این منظور به طور افراطی از مسیر خود خارج می شوند.تخلیه انرژی اساسا افکار این افراد را خراب می کند چه برسد به این که آن شخص نیز خسته کننده باشد.

 

اشتراک گذاشتن دوستان

شخص درونگرا زمانی که  با افرادی روبرو می شود که به دلش نمی شینند از ارتباط برقرار کردن با آن فرد اجتناب می کند و بودن آن شخص در جمع برای او آزار دهنده است.

 

حساسیت بیش از حد

افراد دیگر ممکن است اگر فردی به دلشان نشیند بتوانند او را تحمل کنند و با آن کنار بیایند اما یک فرد درونگرا اینطور نیست و شدیدا نسبت به اطرافیان خود حساس است و اگر کسی به دلش نشیند به سختی می تواند او را تحمل کند.معمولا در اطراف آنها افراد خونسرد ،آرام هستند و اگر شما یک دوست درونگرا دارید به راحتی می توانید این موضوع را درک کنید.